Przybycie wozów na Litwę oznacza, że tym samym zrealizowany został kontrakt podpisany w 2019 r. Ten, przypomnijmy, opiewał na 200 wozów Oshkosh JLTV. Dostawy pojazdów wystartowały w 2022 r. i zrealizowano je sukcesywnie, drogą morską, w transzach po 50 pojazdów.

Warto tutaj zaznaczyć, że choć wspomniane 50 wozów wyczerpuje zobowiązania kontraktu z 2019 r., to jednak nie oznacza, że to koniec dostaw wozów Oshkosh JLTV na Litwę. Władze kraju postanowiły bowiem na kontynuację zamówienia, co doprowadziło do podpisania nowej umowy. Tym razem na 300 kolejnych wozów. Dostawy w ramach nowego kontraktu mają wystartować w 2024 r.

Pojazdy rodziny Oshkosh JLTV z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Wystarczy tylko wspomnieć, że firma Oshkosh Defense LLC dostarczyła jak dotąd ponad 20 tys. sztuk tych wozów. Głównym odbiorcą pozostają Stany Zjednoczone, choć firma ma także odbiorców eksportowych. Oprócz Litwy są to takie europejskie kraje jak Belgia, Słowacja, Słowenia, Rumunia, Czarnogóra czy Macedonia Północna. Wozy zamówiła także Brazylia, Mongolia oraz Izrael.