Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 28.10.2025 07:03 Publikacja: 01.03.2022 15:08
Airbus A330 MRTT w towarzystwie dwóch Rafale z pociskami MBDA Meteor na węzłach podkadłubowych.
Foto: Chef d'état-major des armées
Francja przebazuje cztery myśliwce Dassault Aviation Mirage 2000-5F z Groupe de chasse 1/2 „Cigognes" do bazy lotniczej Ämari w Esstonii. Mirage dołączą do już tam stacjonujących myśliwców wielozadaniowych F-15E Strike Eagle US Air Force i czterech belgijskich F-16AM Fighting Falcon, które wypełniają tam zadania misji Baltic Air Policing. Natomiast do Polski przylecą cztery myśliwce Rafale F3R i samolot tankowania powietrznego Airbus A330 MRTT Phénix. Gdy poprzednio, czyli w 2014 r., myśliwce Rafale były w Polsce, stacjonowały w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów...
Wielu kierowców marzy o jednej oponie zimowej, która sprawdzi się w każdych warunkach – od śniegu po mokry asfalt, od miejskich ulic po autostrady. Goodyear, tworząc model UltraGrip Performance 3, postanowił zbliżyć się do tego ideału, łącząc w jednej konstrukcji cechy, których zazwyczaj trzeba szukać w różnych produktach.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwi...
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposaż...
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedzia...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii k...
Jak LegalTech i AI realnie zmieniają pracę prawnika – od automatyzacji dokumentów i analizy danych po obsługę klienta i przygotowanie do procesów sądowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas