Jak informuje spółka w komunikacie, Polscy partnerzy przemysłowi Lockheed Martin — Wojskowe Zakłady Elektroniczne (WZE) oraz Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr. 2 (WZL-2) - zrealizowali projekty offsetowe wspierające Program Wisła. Co to za projekty?

WZE otrzymało oficjalną zgodę na realizację trzech projektów produkcyjnych obejmujące ulepszony system elektroniczny (Enhanced Electronics System – ELES), skrzynkę przełączeniową (Junction Box – J-Box) i moduł sterownika silnika (Motor Controller Unit – MCU).

W efekcie projektów WZE uruchomiło linie produkcyjne umożliwiające montaż końcowy dla programów ELES i J-Box. ELES zapewnia zasilanie i sygnały rakietom wyrzutni PAC-3. J-Box zapewnia dystrybucję zasilania i sygnału samej wyrzutni. Lockheed Martin zamierza zapewnić WZE możliwość konkurowania o zamówienia produkcyjne związane z ELES i J-Box w obszarze dostarczanych do Polski wyrzutni PAC-3 MSE.

Projekt MCU skupiał się na zaprojektowaniu zespołu przełącznika zasilania elektrycznego dla tego systemu.

Z kolei zakłady WZL-2 pracują nad samolotami F-16. W ramach projektów związanych z offsetem pierwszej fazy Programu Wisła, zakończył dwa projekty. Mowa tutaj o pracach związanymi z projektem konserwacji elektrycznej F-16 i projektu elektryczno-hydraulicznego dla samolotu.