Targi IDEB Defence odbędą się w dniach 14-16 maja 2024 r. w stolicy Słowacji i stanowią platformę do prezentacji produktów i usług dla sił obronnych, bezpieczeństwa i ratownictwa. Tegoroczna edycja zostanie rozszerzona o tematy związane z bezpieczeństwem wewnętrznym i ochroną przeciwpożarową, tworząc kompleksową przestrzeń dla prezentacji najnowszych innowacji i podejść obronnych.

- Polska Grupa Zbrojeniowa to największy koncern obronny w naszym regionie, dlatego nie mogło zabraknąć naszej oferty na targach w Bratysławie. Możliwość prezentacji produktów i nawiązania kolejnych kontaktów z przedstawicielami rządów oraz przemysłu zbrojeniowego innych państw stwarza nam szansę do dalszej ekspansji na rynkach międzynarodowych — mówi Krzysztof Trofiniak, prezes zarządu.

- W ostatnich latach siły zbrojne Słowacji wykazały bardzo duże zainteresowanie pozyskaniem na swoje uzbrojenie przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych i cieszy nas fakt, że to właśnie polski produkt, PPZR Piorun, został wskazany przez rząd słowacki jako docelowe rozwiązanie, a proces pozyskania skierowany do uzgodnień międzyrządowych. Oferta Grupy PGZ jest bardzo szeroka i w jej skład wchodzi także wiele innych rozwiązań dla wszystkich krajów zainteresowanych pozyskaniem nowoczesnego uzbrojenia – podkreśla Trofiniak.

Na targach IDEB Defence PGZ pokaże m.in.

·       ofertą ładunków wybuchowych z Belma;
·       bogatą paletą amunicji z Dezamet;
·       Modułowym Systemem Broni Strzeleckiej MSBS, pistoletem VIS i innymi produktami Fabryki Broni „Łucznik”-Radom;
·       modelami armatohaubicy Krab oraz moździerza Rak z HSW;
·       bronią palną i moździerzem LMP-2017 z Zakładów Mechanicznych „Tarnów”;
·       wyposażeniem indywidualnym oraz ochroną balistyczną z Maskpol;
·       przeciwlotniczymi zestawami Piorun oraz Kusza i innymi produktami Mesko;
·       materiałami wybuchowymi z Nitro-Chem;
·       stacją Bystra oraz systemami Poprad i AM-35 K z firmy PIT-RADWAR.