Grupa WB prezentuje się na targach ADEX 2023

W stolicy Republiki Korei pokazano systemy łączności, zarządzania polem walki, obserwacji i dowodzenia oraz systemy bezzałogowe.

Publikacja: 20.10.2023 12:33

Grupa WB prezentuje się na targach ADEX 2023

Foto: materiały prasowe

I tak spółka zaprezentowała na swoim stoisku wyznaczającą światowe standardy platformę komunikacji pojazdowej FONET, jeden z najbardziej rozpowszechnionych systemów tego rodzaju, używany przez kilkadziesiąt państw, w tym siły zbrojne Polski i Stanów Zjednoczonych.

Ponadto GRUPA WB pokazała na Seoul ADEX systemy bezzałogowe sprawdzone w najtrudniejszych warunkach konfliktu pełnoskalowego. FLYEYE to najbardziej zaawansowany bezzałogowiec obserwacyjny w swojej klasie. Charakteryzuje go start z ręki, wysoka przeżywalność na polu walki, zdolność do działania w środowisku pozbawionym sygnału nawigacji satelitarnej i małe obciążenie logistyczne obsługujących żołnierzy. Zestaw może być transportowany w dwóch plecakach.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem