Termin składania zgłoszeń podmiotów zainteresowanych udziałem w postępowaniu upłynął 20 września. Ostatecznie do przetargu zgłosiło się pięć podmiotów: Megmar Logistics & Consulting, Cenzin, Siltec, Alioth Trading i konsorcjum w składzie Zakład Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów wraz ze spółką Works 11. Biorąc pod uwagę fakt, że postępowanie realizowane jest w trybie przetargu ograniczonego, można spodziewać się weryfikacji poszczególnych zgłoszeń i wyboru podmiotów, które zostaną zaproszone do kolejnych etapów procedury.

Postępowanie uruchomiono 22 sierpnia i dotyczy one zakup 300 bomb GBU-12, każda w pełnej komplementacji składającej się z: przedziału kierowania i aerodynamicznych powierzchni stabilizujących, zapalnika oraz bomby Mk 82. Zgodnie z informacjami Agencji Uzbrojenia, dostawy miałyby zostać zrealizowane do końca września 2026 roku.

Obecnie, poza bombami GBU-12, Agencja Uzbrojenia poszukuje także dostawcy 120 kierowanych bomb penetrujących – w tym przypadku zamawiający oczekuje jeszcze na zgłoszenia zainteresowanych potencjalnych dostawców. Obydwa typy bomb mogą być obecnie przenoszone przez wielozadaniowe samoloty bojowe Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb. W przyszłości do ich przenoszenia mogą zostać dostosowane samoloty KAI FA-50PL, które zostały zamówione na mocy umowy z 16 września tego roku.