Zamówienie ma być odpowiedzią na rosnące ambicje i zdolności militarne Chińskiej Republiki Ludowej. Podobnie, jak dostarczanie dotychczas egzemplarze K9, miałyby one powstać w zakładzie firmy Larsen & Toubro w Hazira, w którym na mocy licencji udzielonej przez południowokoreański koncern Hanwha Defense zrealizowano ponad 50 proc. wartości pierwszego kontraktu (prawdopodobnie wraz z kooperantami), uzupełnionego niedawno o kolejny. Warto odnotować, że w Indiach produkowanych jest ok. 80 proc. elementów dział, a wg Larsen & Toubro 14 „krytycznych systemów" oryginalnej K9 zastąpiono lokalnymi, pochodzącego od indyjskich producentów.

W ramach dostosowywania dział do lokalnych warunków opracowano specjalne zestawy służące do dostosowania Wadżr do służby w rejonach wysokogórskich. Obejmują one m.in. nową kompozycję olejów i smarów, zmiany w układzie grzewczym oraz drobne zmiany w systemach elektronicznych i elektrotechnicznych.

Łącznie Wojska Lądowe Republiki Indii mają otrzymać nawet 340 dział K9 Wadżra, co ma pozwolić na uzbrojenie 17 pułków artylerii (po 20 dział każdy), choć docelowo ma ich być, jeśli wierzyć doniesieniom z indyjskich mediów, nawet 300. Podpisania wspomnianej umowy można spodziewać się „niebawem".

Warto odnotować, że K9 Wadżra ma być także dawcą podwozia dla perspektywicznego indyjskiego czołgu lekkiego.