Dania zainwestuje miliardy w modernizację floty

W ślad za Republiką Federalną Niemiec i Królestwem Norwegii, także Ministerstwo Obrony Królestwa Danii ogłosiło zamiar poważnych inwestycji w swoje siły morskie - Søværnet.

Publikacja: 23.08.2022 07:29

Duńska fregata do zwalczania okrętów podwodnych Absalon.

Duńska fregata do zwalczania okrętów podwodnych Absalon.

Foto: Marynarka Wojenna Królestwa Danii

Minister obrony Królestwa Danii Morten Bødskov zainaugurował nowe, krajowe partnerstwo (Partnerskabet) na rzecz sektora morskiego. Partnerstwo będzie działać w celu zwiększenia bezpieczeństwa dostaw dla Sił Obronnych Królestwa Danii (Forsvaret), a jednocześnie wykorzystywać potencjał tamtejszego sektora morskiego do wspierania bieżących potrzeb obronnych. W obliczu ataku Rosji na Ukrainę i nowej sytuacji bezpieczeństwa w Europie, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, by Dania była w stanie się bronić. Bezpieczeństwo dostaw odgrywa tu kluczową rolę. Istotne jest, aby Siły Obronne mogły otrzymać sprzęt, który jest kluczowy dla zapewnienia silnej duńskiej obrony. Jest to szczególnie ważne na morzu, gdzie Dania jest jednym z największych państw morskich na świecie - powiedział Bødskov.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego