Para samolotów, noszących tymczasowe włoskie numery rejestracyjne i malowanie docelowego użytkownika, zostały sfotografowane na fabrycznym lotnisku koncernu Leonardo w pobliżu Turynu. Oba reprezentują dwumiejscową wersję, łącznie Kuwejt zamówił w kwietniu 2016 r. sześć egzemplarzy dwumiejscowych i 22 jednomiejscowe za niemal 8 mld euro. Ich konfiguracja obejmuje stację radiolokacyjną Captor-E z anteną AESA i pakietami P3Eb, a także optoleketroniczne zasobniki obserwacyjno-celownicze Lockheed Martin Sniper i zaawansowane systemy samoobrony firmy Leonardo. Obecnie są to najbardziej zaawansowane samoloty rodziny Eurofighter.

Kontrakt na zakup 28 Typhoonów jest jednym z elementów programu modernizacji sprzętowej Sił Powietrznych Kuwejtu, dzięki czemu będzie możliwe wycofanie z eksploatacji samolotów Boeing F/A-18C/D Hornet. Władze emiratu postawiły na dywersyfikację sprzętu. Obok 28 Typhoonów zamówiono także taką samą liczbę samolotów Boeing F/A-18E/F Super Hornet.

Kuwejt jest czwartym państwem Bliskiego Wschodu, które zdecydowało się na zakup euromyśliwców. Wcześniej zakupiły je: Arabia Saudyjska, Oman i Katar.