Czerwcowa umowa ma wartość 226,2 mln dol., a w chwili jej zawarcia uruchomiono pełne finansowanie. Prace zakończą się we wrześniu 2023 r. Obejmą 44 wyrzutnie, które spółka doprowadzi do standardu M270A2. Jest to kolejna ich partia, która przejdzie analogiczny proces modernizacji w ostatnich latach. Unowocześnienie pierwszych 50 wyrzutni, za 362 mln dol., zamówiono w kwietniu 2019 r. Ich dostawy mają się zakończyć w 2022 r.

Docelowe plany Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych zakładają doprowadzenie do standardu M270A2 225 wyrzutni M270A1 eksploatowanych dziś przez US Army, a także 160 sztuk M270A0 znajdujących się w rezerwie sprzętowej. Prace realizuje korporacja Lockheed Martin z udziałem warsztatów Red River Army Depot (RRAD) w Texarkana w Teksasie. Program ma umożliwić eksploatację sprzętu przynajmniej do połowy wieku.

Czytaj także: Są pieniądze na modernizację wyrzutni M270 MLRS

Wyrzutnie M270A2 otrzymują podczas modernizacji nowe silniki. Zmieniane jest także wyposażenie kabiny załogi obejmujące montaż foteli pochłaniające energię detonacji min i improwizowanych ładunków wybuchowych. Wyrzutnie otrzymają również nowy system kierowania ogniem CFCS (Common Fire Control System). Zmiana pozwoli na wykorzystanie przez wyrzutnię najnowszych typów amunicji do systemu MLRS/HIMARS.