Moździerze 98 mm M-98 były używane bojowo m.in. w ramach misji w Afganistanie. Fot./MON.

2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy prowadzi postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki w sprawie zlecenia naprawy głównej moździerzy M-98 znajdujących się w uzbrojeniu Wojska Polskiego.

Przedmiotem umowy, której wartość może wynieść 3,3 mln złotych brutto, byłaby usługa naprawy głównej 14 moździerzy z opcją na piętnasty egzemplarz. Prace mają zostać zrealizowane do końca listopada tego roku (w przypadku wykorzystania opcji). Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem to wynik analiz, które wykazały, że jedynie Huta Stalowa Wola, jako producent tej broni, jest właścicielem praw do napraw głównych moździerzy tego typu, realizowała w poprzednich latach usługę ich naprawy, a także dysponuje patentem nr 209851 mającym zastosowanie przy remontach moździerzy M-98.

Czytaj także: Coraz bliżej zamówienia na kolejną partię moździerzy

Moździerze M-98, w liczbie 99, trafiły do uzbrojenia Wojska Polskiego w na początku XXI wieku. Wśród jednostek, które je wykorzystują są m.in. pododdziały wsparcia ogniowego: 6. Brygady Powietrznodesantowej, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej i 21. Brygada Strzelców Podhalańskich.

Mogą Ci się również spodobać

Wsparcie dla saudyjskiego lotnictwa

Arabia Saudyjska otrzymała zgodę na zakup usług wsparcia logistycznego sprzętu lotnictwa wojskowego. Według dokumentacji, ...

Kolejne Groty dla Straży Granicznej

Komenda Główna Straży Granicznej podpisała umowę z Fabryką Broni „Łucznik”-Radom na dostawy partii karabinków ...