Nowy Bell dla Policji na Mikołajki

Pierwszy policyjny Bell 407GXi po przylocie na Bemowo. Fot./Navitec.

Na lotnisku Bemowo odbyła się uroczystość odebrania pierwszego wielozadaniowego śmigłowca Bell 407GXi zamówionego przez Komendę Główną Policji.

Maszyna przyleciała do Warszawy z czeskiej Pragi, gdzie mieszczą się lokalne zakłady firmy Bell. Z tego też powodu śmigłowiec nosił tymczasową czeską rejestrację. 1 lutego bieżącego roku Komenda Główna Policji zamówiła za ok. 60 mln zł brutto trzy Belle 407GXi, które mają zostać dostarczone do końca marca 2020 r.

Czytaj także: Policja zamawia karabinki automatyczne

Ich zakup pozwoli na zastąpienie najbardziej wyeksploatowanych wiropłatów Mi-2. W zamówieniu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem. Wybór procedury spowodowało wcześniejsze dwukrotne niepowodzenie otwartego postępowania przetargowego.

W ostatnich latach Komenda Główna Policji zakupiła sześć śmigłowców. Trzy S-70i Black Hawk i Bell 407GXi. To pozwoliło na znaczne unowocześnienie parku sprzętowego lotnictwa tej służby. W najbliższych miesiącach można spodziewać się kolejnych zamówień, co ma związek z potrzebami operacyjnymi – w planach są kolejne S-70i, a także lekkie, dwusilnikowe śmigłowce patrolowe.

Czytaj także: Policja kupuje nowe granaty

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Wisty do naprawy

2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy podpisała umowy naprawy 9 mm pistoletów wojskowych Wist-94 ...

INS Khanderi w linii

W Mumbaju odbyła się uroczystość wcielenia do służby w Marynarce Wojennej Indii wielozadaniowego okrętu ...

MSBS Grot. Fot./Roman Bosiacki

Kolejne szybkostrzelne groty trafią do armii

Kolejna partia  – 18 tys. sztuk automatycznych, modułowych karabinków MSBS Grot – trafi na ...