Umowy na cysterny

Cysterna do transportu paliw i tankowania samolotów ze zbiornikiem o pojemności 33 m³ firmy Dobrowolski. Fot./Dobrowolski.

1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza podpisała dwie umowy dotyczące zakupu cystern paliwowych dla jednostek logistycznych Wojska Polskiego.

W ramach tych zadań zamawiający poszukiwał dostawcy cystern paliwowych o pojemności 11 m³ na przyczepach i naczep paliwowych o pojemności 33 m³ na ciągnikach siodłowym. Ostatecznie w przetargu, który został ogłoszony na początku czerwca tego roku, wzięło udział dwóch oferentów, którzy podzielili między sobą zamówienie.

Dostawcą 18 kompletów cystern paliwowych o pojemności 11 m³ (z opcją na 17 kolejnych) została firma Celtech. Umowa została podpisana 19 sierpnia i ma wartość 9,1 mln złotych netto Dwa zestawy naczep paliwowych o pojemności 33 m³ na ciągniku siodłowym z opcją na trzeci dostarczy natomiast firma Dobrowolski. Umowa została zawarta 26 sierpnia i ma wartość 3,5 mln złotych netto.

Mogą Ci się również spodobać

„Admirał Kuzniecow”: najbardziej pechowy lotniskowiec

Na „Admirale Kuzniecowie” wybuchł pożar w trakcie prowadzenia remontu. W trakcie jego gaszenie zginął ...

Elbit wyposaży portugalskie KC-390 w środki samoobrony

Izraelska firma Elbit Systems podpisała kontrakt z Ministerstwem Obrony Portugalii dotyczącego dostarczenia i montażu ...

Pini Yungman: Oferujemy pociski oraz technologię

Od wielu lat produkujemy przeciwpancerne pociski Spike w Polsce. Dzisiaj rozszerzamy ofertę proponując pociski ...