Cysterna do transportu paliw i tankowania samolotów ze zbiornikiem o pojemności 33 m³ firmy Dobrowolski. Fot./Dobrowolski.

1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza podpisała dwie umowy dotyczące zakupu cystern paliwowych dla jednostek logistycznych Wojska Polskiego.

W ramach tych zadań zamawiający poszukiwał dostawcy cystern paliwowych o pojemności 11 m³ na przyczepach i naczep paliwowych o pojemności 33 m³ na ciągnikach siodłowym. Ostatecznie w przetargu, który został ogłoszony na początku czerwca tego roku, wzięło udział dwóch oferentów, którzy podzielili między sobą zamówienie.

Dostawcą 18 kompletów cystern paliwowych o pojemności 11 m³ (z opcją na 17 kolejnych) została firma Celtech. Umowa została podpisana 19 sierpnia i ma wartość 9,1 mln złotych netto Dwa zestawy naczep paliwowych o pojemności 33 m³ na ciągniku siodłowym z opcją na trzeci dostarczy natomiast firma Dobrowolski. Umowa została zawarta 26 sierpnia i ma wartość 3,5 mln złotych netto.

Mogą Ci się również spodobać

Rheinmetall prezentuje nowy moździerz

Niemiecki koncern Rheinmetall zaprezentował nowy moździerz kalibru 60 mm RSG60, który niedawno włączył do ...

Aegis Ashore

Aegis Ashore dla Japonii

Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż Japonii dwóch stacjonarnych instalacji obrony ...

MON nadal wyjaśnia katastrofę pod Pasłękiem

MON odrzuca oskarżenia, że próbuje utajnić wyniki ustaleń w sprawie katastrofy samolotu myśliwskiego Mig-29 ...