Dostawa jest mocno spóźniona. Pierwsze informacje na jej temat pojawiły się pod koniec czerwca bieżącego roku i wskazywały, że wyrzutnia wyruszyła do Polski. Z tego powodu pierwotnie panowano, że jej debiutem nad Wisłą będzie udział w wielkiej defiladzie w Warszawie zorganizowanej z okazji Dnia Wojska Polskiego 15 sierpnia. Tak się jednak nie stało. Obecnie wszystko wskazuje na to, że sprzęt po raz pierwszy zostanie przedstawiony szerszej publiczności podczas wrześniowego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

System artylerii rakietowej K239 Chunmu zakupiono w listopadzie 2022 r., kiedy to doszło do podpisania przez Agencję Uzbrojenia kontraktu w tej sprawie. Na jego mocy Polska otrzyma łącznie 218 wyrzutni.

K239 CHUNMOO to południowokoreański system wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (K-MRLS) zdolny do wystrzeliwania kilku różnych, kierowanych lub niekierowanych pocisków rakietowych. Wyrzutnia wyposażona jest w dwa zasobniki rakietowe, które mogą pomieścić kilka typów rakiet. W każdym zasobniku mieści się, w zależności od stosowanej amunicji: 6 kierowanych rakiet kalibru 239 mm o zasięgu 80 km, albo 1 kierowana taktyczna rakieta kalibru 600 mm o zasięgu 290 km.