W ramach powyższego przetargu poszukiwany jest wykonawca, który zbuduje drogę samochodową łączącą płytę cargo z drogą kołowania G. Zgodnie z parametrami droga ma mieć 110 metrów długości, 6 metrów szerokości. Jedynym kryterium podlegającym ocenie będzie cena oferty. Podmioty mają czas na składanie ofert do 3 sierpnia tego roku.

Budowa powyższej drogi to nie jedyna inwestycja prowadzona na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego. 13 lipca zaplanowano podpisanie umowy z firmą Tym-Bud Zakład Remontowo-Budowlany Waldemar Tymoszewski i Przedsiębiorstwem Telekomunikacyjnym TELŁĄCZ Jerzy Markiewicz w sprawie budowy obiektu wojskowej straży pożarnej (koszt 21,4 mln zł brutto).

Czytaj także: Tureckie F-35A trafią do USAF

Obecnie 21. Baza Lotnictwa Taktycznego eksploatuje samoloty Su-22M4/UM3K. W przyszłości maszyny zastąpią zamówione w bieżącym roku wielozadaniowe maszyny piątej generacji Lockheed Martin F-35A Lightning II. Dotychczas Ministerstwo Obrony Narodowej nie poinformowało oficjalnie o planowanych miejscach stacjonowania nowych maszyn. Nieoficjalnie od zawsze wysokie notowania w tej kwestii miała właśnie baza w Świdwinie. W ciągu najbliższych miesięcy można spodziewać się kolejnych inwestycji, a także przebazowania samolotów Su-22 na inne lotnisko w kraju w związku z modernizacją macierzystej bazy.