Umowa to kolejny krok na drodze do debiutu spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Analizowaliśmy rynek od dawna i wiedzieliśmy, że prędzej czy później podejmiemy decyzję o wejściu na giełdę. Teraz jest właśnie ten moment, mamy dostęp do kapitału, a na rynku wyczuwalne jest duże zainteresowanie naszymi produktami i rozwiązaniami. Jednak, aby osiągnąć nasze cele, potrzebowaliśmy odpowiedniego partnera, który przeprowadzi nas przez ten proces – informuje Artur Wyrzykowski, dyrektor finansowy Thorium Space.

- Jestem przekonany, że wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie pozwoli nam na przyspieszenie produkcji i sprzedaży oferowanych produktów oraz zwiększy rozpoznawalność firmy na rynku. To kolejny kamień milowy na drodze Thorium Space do osiągnięcia globalnego sukcesu – podsumowuje Paweł Rymaszewski, prezes zarządu Thorium Space.

Thorium Space to firma, która skupia się aktualnie na rozwoju macierzy mikrofalowych wykorzystujących technologię AESA w pasmach radiowych Ku, Ka i E-Band oraz na produkcji gotowych modułów telekomunikacyjnych do płaskich terminali segmentu naziemnego FPA oraz satelitarnych payloadów komunikacyjnych do zastosowań na różnych orbitach LEO/MEO/GEO.

Precyzyjne elektroniczne sterowanie wiązką fal radiowych zmniejsza znacząco możliwość przechwycenia przesyłanych danych oraz podnosi odporność na zakłócenia intencjonalne w stosunku do rozwiązań opartych o bardziej klasyczną technologię. Jest to szczególnie ważne w sytuacji trwających wojny hybrydowej, konfliktów i napięć geopolitycznych, a także cyber zagrożeń.