Niemiecka spółka KMW – wystawiająca się wspólnie z francuskim Nexterem pod szyldem ich spółki joint venture KNDS – zaprezentowała premierowo wóz bojowy określony jako Boxer Tracked (czyli gąsienicowy). Wóz wyposażono w bezzałogową zdalnie sterowaną wieżę RCT120 uzbrojoną w 120 mm armatę gładkolufową L/44 z automatem ładowania (zapas amunicji – 15 nabojów w wieży, w dwóch rzędach; można jednak dodać trzeci rząd, lekko podnosząc dach wieży i zwiększając tym samym liczbę nabojów), zdalnie sterowane stanowisko uzbrojenia z wielkokalibrowym karabinem maszynowym kal. 12,7 mm, dwie boczne, wysuwane wyrzutnie przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike LR. Wieża ma możliwość instalacji drugiej współosiowej broni (nawet armaty kal. 30 mm na amunicję 30×173 mm). Wieża ma mieć aktywny system samoobrony (izraelski Trophy).

Podwozie ma sześć kół jezdnych, z silnikiem z przodu po lewej stronie i kierowcą po prawej stronie. Napęd zapewnia turbodiesel MTU 881 CR (common rail) o mocy do 880 kW (1180 KM), co przy maksymalnej masie całkowitej wynoszącej 45 ton daje stosunek mocy do masy wynoszący ponad 26 KM/t. Silnik jest sprzężony z w pełni sterowaną cyfrowo skrzynią biegów Renk HSWL 256 z sześcioma biegami do przodu i sześcioma biegami do tyłu, pochodną gąsienicowej skrzyni biegów Puma IF. Eksperci KMW podkreślają, że podwozie jest gotowe do przyjęcia hybrydowego układu napędowego.

Planowane/sugerowane osiągi wozu to drogowa prędkość maks. 100 km/h, terenowa prędkość maks. 70 km/h i drogowy zasięg maks. 500 km. Ma on mieć możliwość wspięcia się na nachylenie 60 proc., poruszać się po zboczu 30 proc., przekraczać rów o szerokości 2,5 m oraz pokonać ścianę o wysokości 0,8 m i przeszkodę wodną o głębokości 1,8 m. Ponadto ma on mieć prześwit 0,45 m. Załogę ma stanowić tylko dwóch ludzi – kierowca i dowódca, który ma także obsługiwać uzbrojenie. Ponadto ma on mieć możliwość przewożenia sześciu żołnierzy desantu, po trzech z każdej strony zwróconych do wewnątrz w tylnym przedziale. Gąsienicowy Boxer ma korzystać z tych samych wymiennych modułów misyjnych podwozia co jego starsza wersja kołowa.