Aktualizacja: 08.12.2024 23:00 Publikacja: 30.09.2021 09:00
Lockheed Martin.
Foto: Lockheed Martin.
Producent dostarczył 700. egzemplarz seryjny. Nie poinformowano jaką wersję reprezentuje maszyna i do którego użytkownika trafiła.
Według oficjalnych statystyk producenta, globalna flota F-35 wylatała już ponad 430 000 godzin (w tym część w czasie działań bojowych), a dotychczas przeszkolono na ten typ samolotu blisko 1500 pilotów. Proces szkolenia objął także 11 000 członków naziemnego personelu technicznego.
Światowe agencje prasowe poinformowały, bazując na nieoficjalnych źródłach rządowych, że Rada Federalna Szwajcarii zarekomendowała zakup amerykańskich wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-35A Lightning II w przetargu na nowy samolot bojowy dla szwajcarskiego lotnictwa.
Pentagon podał, że Lockheed Martin zgodził się obniżyć o 5,4 proc. do 89,2 mln dolarów cenę zakupu 141 myśliwców F-35 w zwyklej wersji A w ramach największej transzy zamówienia za 11,5 mld dolarów
Japonia rozważa dostosowanie helikopterowca „Izumo" do przyjmowania myśliwców F-35B w reakcji na ekspansję Chin na morzu i rakietowy program KRLD
Lockheed Martin podpisał umowę dotyczącą kontynuacji prac związanych z integracją kierowanych pocisków rakietowych Kongsberg/Raytheon JSM i MBDA SPEAR 3 z wielozadaniowymi samolotami bojowymi F-35 Lightning II.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Departament Obrony Stanów Zjednoczonych i koncern Lockheed Martin podpisali dwie umowy dotyczące kontynuacji programu produkcji wielozadaniowych samolotów bojowych rodziny F-35 Lightning II.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Uczelnie, tak jak firmy, zarządzają majątkiem i zasobami ludzkimi. Wyzwania, jakie się z tym wiążą, stały się osią debaty „Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym na uczelniach”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Rzeźby dekorują przestrzenie kontaktów międzyludzkich. Poza strefą publiczną często są jedynie okazami galeryjnymi. W przestrzeni publicznej przede wszystkim stawiają pytania. Oskar Zięta nową rzeźbą „Hempel” zaprasza do kolejnej dyskusji.
Finansowanie, którego warunki zależą od spełnienia wskaźników z obszaru ESG, jest dostępne dla szerokiego grona firm, od największych po małe. Nie zależy też od branży – podkreśla Paweł Derengiewicz, dyrektor Biura Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na finałowy etap jesienno-zimowego programu „Otwieramy się!”. To ponad 40 projektów artystycznych.
Jako przedsiębiorca masz obowiązki nie tylko w stosunku do siebie samego. Jako podatnik musisz także realizować zobowiązania – przede wszystkim podatkowe – wobec państwa. Nowy przedsiębiorca łatwo może się w nich pogubić, a z tym wiążą się poważne konsekwencje. Zobacz, w jaki sposób Mała Księgowość pomoże Ci wywiązać się ze wszystkich swoich obowiązków, zrobić to na czas i uniknąć kary.
Mała Księgowość to program, który na rynku działa już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie nie tylko zdążyliśmy przekonać do siebie tysiące przedsiębiorców i księgowych, ale i zapracowaliśmy na ich lojalność. Wielu z nich jest z nami od początku. Kiedy odchodzą, aby przetestować, co mają do zaoferowania inne programy – często wracają, uznając Małą Księgowość za najlepszy wybór.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas