Producent dostarczył 700. egzemplarz seryjny. Nie poinformowano jaką wersję reprezentuje maszyna i do którego użytkownika trafiła.

Według oficjalnych statystyk producenta, globalna flota F-35 wylatała już ponad 430 000 godzin (w tym część w czasie działań bojowych), a dotychczas przeszkolono na ten typ samolotu blisko 1500 pilotów. Proces szkolenia objął także 11 000 członków naziemnego personelu technicznego.

Straty ficjalne obejmują sześć samolotów, w tym jeden japoński, jednak nadal brak informacji co do decyzji o naprawie poważnych uszkodzeń kolejnych dwóch egzemplarzy.

W ostatnich dniach Lockheed Martin i rząd Stanów Zjednoczonych dostarczyły do Izraela kolejne trzy samoloty F-35I Adir. Łącznie Siły Powietrzne Izraela dysponują obecnie przynajmniej 30 takimi maszynami spośród 50 zamówionych.

Zgodnie z komunikatem korporacji Lockheed Martin, w bieżącym roku zaplanowano dostawę ok. 139 egzemplarzy F-35. W przyszłym roku plan ma objąć 153 maszyny, a od 2023 roku po 156. Takie tempo ma być utrzymane przez kilka kolejnych lat. Ma to związek z rosnącymi zamówieniami, szczególnie eksportowymi. W najbliższych miesiącach producent ma otrzymać formalne zamówienie na produkcję samolotów dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Debata o zakupie F-35 trwa także w Szwajcarii, gdzie Lockheed Martin wygrał w postępowaniu przetargowym na dostawę nowych wielozadaniowych samolotów bojowych.