Branża zbrojeniowa przygotowuje się do zajęcia Kielc

Polski przemysł obronny oraz zagraniczni przedstawiciele branży zbrojeniowej zaprezentują swoje produkty na początku września w Kielcach.

26. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) organizowany przez Targi Kielce rozpocznie się 4 września i potrwa do 7 września. Należąca do największych tego rodzaju imprez w Europie od przeszło ćwierć wieku jest wizytówką polskiej branży zbrojeniowej. Okazuje się także najlepszym sposobem promocji rodzimych firm. Tylko w ub. roku jubileuszową, 25. edycję targów, na której wystawiało się 618 firm z 27 krajów, odwiedziło blisko 40 tys. zwiedzających i 67 delegacji zagranicznych z 43 krajów.

W tym roku ekspozycja zajmie wszystkie siedem pawilonów kieleckiego ośrodka wystawienniczego oraz teren zewnętrzny. Zobaczyć można będzie nowości przemysłu obronnego, także z zagranicy. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili liderzy światowej branży zbrojeniowej. Elementem tegorocznej imprezy będzie ekspozycja Ministerstwa Obrony Narodowej oraz instytutów i uczelni wojskowych. Wystawa Sił Zbrojnych RP zajmie ok. 10 tys. metrów kwadratowych w hali i na terenie zewnętrznym. Pojawią się także muzea wojskowe ze swymi eksponatami.

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego są organizowane od 2004 roku wystawy narodowe. Dotychczas swój potencjał obronny prezentowało 13 państw, m.in. Niemcy, Francja, USA, Wielka Brytania, Włochy oraz Izrael. W tym roku kluczowym elementem będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Targi przemysłu obronnego w Kielcach będą także miejscem rozmów polityków i członków rządowej administracji. Podczas drugiego dnia targów zaplanowano spotkanie sekretarzy stanu z ministerstw: Obrony Narodowej, Spraw Zagranicznych, Rozwoju, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, z przedstawicielami branży zbrojeniowej. Po raz szósty odbędzie konferencja „Biznes z wojskiem to pewne pieniądze”.

W dniach 8–9 września zaplanowano dni otwarte, które dołączyły do MSPO w ubiegłym roku. Są skierowane do wszystkich zainteresowanych militariami i potencjałem polskiego wojska.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Wizja artystyczna autonomicznego bezzałogowego aparatu latającego projektu Spirit AeroSystems. Fot./Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii.

Brytyjczycy pracują nad bojowym bezzałogowcem

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii podpisało z firmą Spirit AeroSystems z Irlandii Północnej. Dotyczą dotyczącej ...

Amerykańska triada wymaga pilnej odnowy

Amerykańska triada jądrowa, będąca podstawą polityki odstraszania, potrzebuje pilnej i głębokiej modernizacji. Takie wnioski płyną z ...

Umowa na łódź ratowniczą dla MSPiR

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa podpisała umowy z duńską firmą Desmi Ro-Clean A/S. Porozumienia ...