Polsko-czeska umowa o współpracy

Fot./HSW

Huta Stalowa Wola podpisała umowę współpracy z czeską spółką Tatra Export.

Porozumienie podpisano podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Umowa dotyczy zaprojektowania oraz dostaw gotowego pojazdu w układzie 4×4 wraz z kompletną dokumentacją techniczną umożliwiającego produkcję pojazdu w Polsce.

Pojazd ten oferowany będzie Siłom Zbrojnym RP w szeregu programów i projektów, w których uczestniczą przedsiębiorstwa z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Docelowo, pojazd został pozyskany w celu poszerzenia oferty podwozi do wozów dowodzenia i innych specjalistycznych zabudów, wymagających zastosowania zaawansowanego nośnika 4×4 m.in. dla Wojsk Rakietowych i Artylerii. Umowa umożliwia również oferowanie pojazdu na rynki trzecie.

Fot./HSW

– Naszą specjalizacją jest produkcja systemów artyleryjskich. Wypracowaliśmy w tym segmencie strategię oferowania zamawiającemu kompletnych modułów ogniowych, które tworzymy we współpracy ze spółkami wchodzącymi w skład GK PGZ jak i przemysłem prywatnym, jak Grupa WB. Pozyskanie praw do produkcji pojazdu 4×4 w Polsce znacznie rozszerza nasze możliwości dostarczenia Siłom Zbrojnym RP rozwiązań skrojonych pod ich potrzeby w programach artyleryjskich i nie tylko –powiedział Bartłomiej Zając, prezes Huty Stalowa Wola.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Kryzys wymusił zmianę polityki w Kanadzie

Kanada wznowi realizację kontraktu na dostawy kołowych transporterów opancerzonych LAV do Arabii Saudyjskiej. Pojazdy ...

Astronomiczny robot

Czy jesteśmy gotowi na cyfrową falę optycznych obserwacji nieba? Materiał powstał we współpracy z ...

Czy izraelskie pociski sięgną „Narwi”?

Sami zbudujecie powietrzną tarczę „Narew”. My w jej uzbrojeniu chcemy pomóc – kusi Israel ...