Raki, rosomaki, mundury i amunicja. MON na wiosennych zakupach

40 egzemplarzy samobieżnych moździerzy kołowych Rak, 20 artyleryjskich wozów dowodzenia na podwoziu Rosomaka i prawie 440 tys. kompletów mundurów polowych zakontraktowało w zeszłym tygodniu MON.

Publikacja: 25.05.2020 16:16

Transporter opancerzony do transportu obsług rakietowych zestawów przeciwpancernych Spike LR Rosomak

Transporter opancerzony do transportu obsług rakietowych zestawów przeciwpancernych Spike LR Rosomak-S. W Wojsku Polskim służy obecnie 27 takich pojazdów, a MON zamierza kupić kolejnych 60. Fot./Andrzej Kiński

Foto: Transporter opancerzony do transportu obsług rakietowych zestawów przeciwpancernych Spike LR Rosomak-S. W Wojsku Polskim służy obecnie 27 takich pojazdów, a MON zamierza kupić kolejnych 60. Fot./Andrzej Kiński

Umowa przewiduje, że dostawy artyleryjskiej i opancerzonej broni, a także indywidualnego żołnierskiego wyposażenia, zostaną zrealizowane w latach 2022-24.

Czytaj także: Zamówienia MON szansą dla PZL Świdnik

Minister obrony Mariusz Błaszczak, który uczestniczył w uroczystości składania zamówień krzepił, że to nie ostatnie zamówienia złożone w polskich firmach.

MON ujawniło, że w zeszłym roku 60 proc. pieniędzy przeznaczonych na inwestycje w nowy sprzęt trafiło do polskich producentów. W tym roku wartość modernizacyjnych nakładów adresowanych do krajowych fabryk uzbrojenia ma wzrosnąć. Kontrakty dla polskich firm obejmą m.in. zakup hełmów kompozytowych z Maskpolu i karabinków automatycznych Grot z Fabryki Broni w Radomiu.

Czytaj także: MON planuje zakup amunicji przeciwpancernej do armat czołgów T-72

– Uzgadniamy z polskimi fabrykami następne zamówienia. M.in. dostawy ze skarżyskich zakładów Mesko kolejnych kilkudziesięciu tysięcy sztuk 30 mm oraz 23 mm amunicji do broni pokładowej  transporterów i artyleryjskich zestawów przeciwlotniczych – ujawnił minister Błaszczak.

Umowa przewiduje, że dostawy artyleryjskiej i opancerzonej broni, a także indywidualnego żołnierskiego wyposażenia, zostaną zrealizowane w latach 2022-24.

Czytaj także: Zamówienia MON szansą dla PZL Świdnik

Pozostało 83% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego