Kto dostarczy amunicję do polskich jastrzębi?

F-16 Polskich Sił Powietrznych. Fot./Marian Zubrzycki

Pięciu oferentów zgłosiło się do przetargu na dostawę amunicji do działek wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb.

Inspektorat Uzbrojenia poszukuje dostawców nabojów 20×102 mm MP LD M70A przeznaczonych do działek M61A1. Zamawiający zakończył przyjmowanie wniosków o udział w postępowaniu 3 stycznia tego roku.

Czytaj także: Bydgoskie bomby dla polskich jastrzębi

Ostatecznie zgłosiły się: MESKO, Megmar Logistics & Consulting, Works 11, UMO i Cenzin. Większość podmiotów będzie reprezentować zagranicznych amunicji. Co ciekawe, zamawiający zdecydował się na uruchomienie otwartej procedury przetargowej. Wszystko pomimo faktu, że polska spółka MESKO ma w swej ofercie taką amunicję, produkowaną na licencji firmy Nammo.

Zamawiający planuje zakup nieujawnionej liczby nabojów. Termin realizacji zamówienia ustalono na do końca października 2022 r. Szczegółowe dane zostaną przekazane tym wykonawcom, którzy zostaną dopuszczeni do składania ofert ostatecznych.

Czytaj także: F-35 bez offsetowych technologii

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Chińczycy skopiowali morską wersję Black Hawka?

Na chińskich stronach internetowych poświęconych tematyce wojskowej pojawiło się zdjęcie makiety wielozadaniowego śmigłowca pokładowego ...

Trzeci egipski U-Boot zwodowany

W Kilonii odbyła się uroczystość chrztu i wodowania okrętu podwodnego S43. Trzeciej jednostki typu ...

Dobre wyniki Leonardo

Przychody wyższe o 32 proc, zysk netto wyższy o 83 proc. oraz rekordowy portfel ...