Głuszec z umową na przeglądy

W-PL Głuszec
W-PL Głuszec
W-PL Głuszec

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (ITWL) zrealizuje usługę serwisowanie zintegrowanych systemów awionicznych i łączności na śmigłowcach wojskowych.

O podpisaniu umowy z ITWL poinformował Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej z Krakowa.

Wartość podpisanego 8 stycznia 2018 r. porozumienia wynosi 6,9 mln zł. Na mocy podpisanej umowy specjaliści dokonają przeglądów i niezbędnych napraw zintegrowanych systemów awionicznych zainstalowanych w siedmiu śmigłowcach wielozadaniowych PZL-Świdnik W-3PL Głuszec.

Dodatkowo wykonane zostaną przeglądy zintegrowanych systemów łączności, które zamontowano podczas remontów w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 w Łodzi w śmigłowcach transportowych Mi-8 i Mi-17, a także bojowych Mi-24.

Fakt zastosowania procedury negocjacji z wybranym oferentem wynika z faktu, że to właśnie ITWL opracował obydwa systemy. Instytut jest więc właścicielem ich dokumentacji techniczno-remontowej.

Czytaj także: Nowych śmigłowców brak. MON wyremontuje 30-letnie sokoły

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Elektronika do Wisły powstanie pod Warszawą

Należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zakłady Elektroniczne z Zielonki zyskają nowe kompetencje. Koncern Raytheon ...

PLP: w czas niepewności trzeba przejrzeć i naoliwić broń

Polskie Lobby Przemysłowe, skupiające przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego, w specjalnym wystąpieniu do władz RP wzywa ...

Air-Pol dostarczy wojsku sprzęt ratowniczy

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o planowanym podpisaniu umowy z firmą Air-Pol dotyczącej dostaw sprzętu wysokościowo-ratowniczego ...